Uspješno paraplivačko prvenstvo

Emma Mečić osma na 100 metara leđno, Paula Novina deveta

U kvalifikacijama je bila osma s rezultatom 1:15.98, a isto je mjesto osvojila i u finalu plivavši 1:16.34
Paula Novina 2

Mlada hrvatska plivačica Emma Mečić u svom posljednjem nastupu na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Manchesteru osvojila osmo mjesto na 100 metara leđno s vremenom 1:16.34. Nakon što je priredila senzaciju osvojivši srebro na 400 m slobodno, 16-godišnja Emma Mečić je u svojoj posljednjoj disciplini u Manchesteru nastupila na 100 leđno.

U kvalifikacijama je bila osma s rezultatom 1:15.98, a isto je mjesto osvojila i u finalu plivavši 1:16.34. Pobijedila je Amerikanka Christie Raleigh Crossley s rezultatom 1:09.87.

Druga hrvatska predstavnica Paula Novina je u svojoj najboljoj disciplini 200 mješovito bila diskvalificirana. Paula je otplivala svoje najbolje vrijeme s kojim bi u finale ušla kao trećeplasirana, ali je nažalost radi tehničkih nepravilnosti prilikom plivanja prsne dionice diskvalificirana.

Novina je nastupila i na 100 metara prsno, a s vremenom 1:31.75 zauzela je deveto mjesto te za 0.2 sekunde ostala bez finala.

Hrvatska je tako zaključila Svjetsko prvenstvo s dvije srebrne medalje – srebrom Dine Sinovčića na 100 m leđno, te srebrom Emme Mečić na 400 slobodno.

-Bilo je to za Hrvatsku vrlo uspješno paraplivačko prvenstvo. Osvojene su dvije srebrne medalje, a ostvareno je pet ulazaka u finala. Sada nas očekuje malo odmora, a potom nastavljamo s pripremama za Europsko prvenstvo iduće godine te Paraolimpijske igre u Parizu 2024. godine- kazao je izbornik Igor Berislavić.