Ema Bakula peta kadetkinja Europe, ekipno kadetkinje zlatne

Ema je zaustavljena u borbi za medalju od predstavnice iz Turske
Kadetska reprezentacij Hrvatske

Taekwondo reprezentacija hrvatske sudjelovala je od 23. do 29. studenoga na Malti na kadetskom Europskom prvenstvu, koje je okupilo 400 natjecatelja iz 30 zemalja. Među natjecateljicama je bila i članica TKD Velika Gorica Ema Bakula u kategoriji kadetkinja -29 kilograma.

Ema je zaustavljena u borbi za medalju od predstavnice iz Turske i s tim porazom zauzela je peto mjesto u pojedinačnoj konkurenciji. U ekipnom plasmanu ženska kadetska reprezentacija je s tri zlata, srebrom, broncom, tri peta i četiri deveta mjesta osvojila prvo mjesto i naslov prvakinja Europe.

-Napomenut ćemo kako je Ema ove godine odradila i Svjetsko kadetsko prvenstvo na kojem je zauzela deveto mjesto. Za našu mladu sportašicu nastupi za Hrvatsku reprezentaciju su veliki poticaj i motivacija za daljnji rad i vjerujemo kako će u narednim godinama Ema biti još bolja- poručio je Igor Matić.