U nastavku do velike pobjede

Dubrava Tim kabel slavila u Zmijavcima

Gosti su imali više želje za bodovima i na kraju im se ta želja isplatila i nose velika tri boda u Zagreb
374693485_777474034174664_5813251036050772632_n Facebook NK Dubrava TK

Još jedna loša predstava igrača Croatije u novoj sezoni Prve SuperSport nogometne lige. Nakon pet odigrani kola još ne znaju za pobjedu. U petom kolu u potpunosti zasluženo momčad Dubrave Tim Kabel nosi sva tri boda iz Zmijavaca. Croatia nije bila danas dovoljno odlučna ni agresivna, dojma smo da su gosti imali više želje za bodovima i na kraju im se ta želja isplatila i nose velika tri boda u Zagreb.

U prvom poluvremenu, izdvajamo dvije velike prilike za pogodak, po jedna na svakoj strani. Najprije je u 25. minuti susreta, Mate Pavlović pobjegao stoperu Croatije Šalinoviću, izašao jedan na jedan s vratarom Gudeljom, ali ovaj je majstorski ušao u blok igraču Dubrave i na nekih desetak metara od gola po tko zna koji put spriječio goste da dođu do pogotka i spasio Croatiju. Samo dvije minute kasnije, velika prilika za Croatiju, Jonjić je maestralnim pasom petom izbacio u šansu Patricka Klančira ovaj je izašao jedan na jedan s vratarom Šarkanjom, ali nije uspio s nekih trinaest metara savladati vratara, pucao je ravno u njega.

U drugom poluvremenu, bilježimo priliku Ante Šute u 57. minuti. Sam je pokušao doći do gola, nije pucao na vrijeme, dok je bio sam na nekih desetak metara i propala je šansa za Zmijavčane. U 61. Dragan Juranović je pokazao svoju klasu, primio je loptu na nekih dvadesetak metara iz kosa, ušao u sredinu i namjestio loptu na desnu nogu i pogodio suprotnu malu mrežicu nemoćnog Gudelja za vodstvo gostiju iz Zagreba.

U 73. novi veliki šok za domaćina, 2:0 je na semaforu za goste. Kontranapad Dubrave, sjajno je loptu podvalio Janjiš i izbacio u šansu Patricka Kessea, koji je sam izašao na Gudelja i u pravom napadačkom stilu pospremio loptu u gornje desne rašlje za povećanje vodstva. Zmijavčanima je nadu u 84. minutu sjajnim golom vratio Ante Šuto. Šabić je kratkim pasom izveo slobodni udarac na nekih 20 metara iz kosa, Šuto je majstorski probio i živi zid i vratara Šarkanja za smanjenje rezultata na 1:2.

Do kraja susreta Zmijavčani su krenuli po izjednačenje, ali nažalost nisu uspjeli. Bilježimo dvije velike prigode gostiju. Igrala se 88. minuta susreta kada je Juranović ponovno napravio dar mar obrani Croatije, ubacio je loptu u sredinu za Kessea, a ovaj je sam s nekih desetak metara pucao pored gola. U prvoj minuti nadoknade sjajan udarac Branimira Ćavara, s nekih 18 metara iz kosa prevario je Gudelja, ali njegov udarac završio je na lijevoj stativi vratara Croatije. Sudac Kurtović svojim zviždukom nakon 95 minuta razveselio je goste koji su nastavili veliko slavlje i zasluženo uzeli tri boda s teškog gostovanja. Zmijavčani ni petu za redom nisu upisali pobjedu i očekuje ih teška borba u narednom periodu.

Reakcije trenera

Luka Bilobrk (NK Croatia): Nismo danas bili na pravoj razini, dvije greške obrane i primili smo dva pogotka te se nažalost nismo uspjeli vratiti. To je nogomet; nekada ni ide i to je to. Čestitke gostima na pobjedi i na tri boda. Za nas slijedi rad i red, i mislim da moramo pokazati više one mangupske osobine kako bi se fajterski nosili s nekim ekipama.

Ivan Božić (NK Dubrava TK): Teška utakmica za nas, znali smo da će domaćini tražiti pobjedu nakon petoga kola. Mi smo došli nakon loše utakmice i poraza od Dugopolja, ali prvo poluvrijeme rekao bih bilo je oprezno s jedne i druge strane s po jednom velikom šansom za jedne i druge. U nastavku smo taktički promijenili dva igrača Kessea i Petriška, koji su nam unijeli promjene i donijeli tu razliku. Mislim da smo boli bolji, stvorili više prigoda tako da je naša pobjeda u potpunosti zaslužena.

SUPERSPORT 1. NL, 5. KOLO
NK CROATIA (Z) – NK DUBRAVA TK 1:2 (0:0)
Zmijavci. Igralište : ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 600. Sudac: Domagoj Kurtović ( Osijek) 7. Pomoćnici: Hantak i Reljan. 4. sudac: Čulina. Delegat: Mrzljak
STRIJELCI: 0:1 Juranović (61), 0:2 Kesse (73), 1:2 A. Šuto (84)
NK CROATIA (Z): Gudelj 6.5 – Nikolić 5.5, Šalinović 5.5, Šimunić 6, – Klančir 5.5 (od 46. Grgić 5.5), Marić 6, Krizmanić 6 (od 46. A. Šuto 6.5), Gadže 6 (od 63. Brkić 5.5), Perić 5.5, – Šabić 5.5, Jonjić 6.5 (od 63 Todorić 5.5). TRENER: Luka Bilobrk 6
NK DUBRAVA TK: Šarkanj 6.5, – Jakovljević 6.5 (od 82. Ćavar 6), Ikenna Chigioze 6.5, Bošnjak 6.5, Palić 6.5, – Zorica 6 (od 46. Petriško 7), Janjiš 7, Kekez 7 (od 82. Dominić-) , Dobrić 7, – Juranović 7.5 (od 89. Vukelić -), Pavlović 6.5 (od 58. Patrick Kesse 7.5). TRENER: Ivan Božić
ŽUTI KARTONI: Todorić (90), Juranović (68), Dobrić (72), Patrick Kesse (82)
IGRAČ UTAKMICE: Dragan Juranović (Dubrava TK)

TEKST: Ante Ujević