Druga pobjeda Hrvatskog dragovoljca protiv Šibenika

Ovom pobjedom Hrvatski dragovoljac je i dalje zadržao matematičku šansu za spas i ostanak u 1. HNL
Zagreb: Hrvatski Dragovoljac i Šibenik sastali se u 32. kolu Prve HNL Slavko Midzor/PIXSELL

U prvom susretu 32. kola 1. HNL nogometaši Hrvatskog dragovoljca svladali su u Zagrebu Šibenik s 3-1 uz čak tri dosuđena jedanaesterca na utakmici.

Sve golove Hrvatski dragovoljac je dao krajem prvog i početkom drugog dijela. Majstorović je realizirao dva jedanaesterca (40. i 57. minuta), dok je još jedan gol dodao Karrica (43.).

Šibenik je bolje otvorio utakmicu te je bio dominantnija momčad u prvih 45 minuta. Najveće opasnosti po domaćeg vratara Šubarića bili su Marin i Delić, no sve je za goste palo u vodu krajem prvog poluvremena. Prvo je Majstorović u 40. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0, nakon što je Perića lopta pogodila u ruku u šesnaestercu, dok je samo tri minute kasnije već bilo 2-0. Bristrić je dobro ubacio, a na loptu je natrčao Karrica i ispred Mine uklizao te pospremio loptu u mrežu za povećanje vodstva.

Kako je završilo prvo tako je počelo drugo poluvrijeme, novim golom domaćeg sastava. Zbog prekršaja gostujućeg vratara Rogića dosuđen je novi jedanaesterac za Hrvatski dragovoljac. Rogić je obranio udarac Karrice, ali se udarac s bijele točke ponovio zbog njegovog preranog istrčavanja, a Majstorović je u drugom pokušaju bio precizan za 3-0.

Do tada je utakmica bila otvorena, a nakon trećeg gola na susretu počele su se nizati sjajne prilike s obje strane. Moglo je pasti još pregršt golova, no na kraju je tek Šibenik uspio smanjiti. Iz trećeg dosuđenog jedanaesterca na utakmici Antonio Marin je zabio počasni gol za goste u 61. minuti.

Bila je ovo druga pobjeda Hrvatskog dragovoljca u sezoni protiv Šibenika, nakon 5-0 na Šubićevcu tijekom veljače.