Druga pobjeda hrvatskih juniora u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

Hrvatska sutra u 19.30 igra protiv Italije i odlučuje o prvom mjestu
PHOTO-2023-01-07-18-40-08-696×522 Hrvatski rukometni savez

Hrvatska muška juniorska reprezentacija pobijedila je u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Chiettiju, Crnu Goru 36:24 i došla na korak natjecanju koje će od 20. lipnja do 2. srpnja ove godine zajednički organizirati Njemačka i Crna Gora.

Samo prvih 10-tak minuta bilo je neizvjesnosti u tom susretu. A onda je Hrvatska od rezultata 5:5, napravila niz od 5:1, otišla na 10:6 i zagospodarila terenom i rezultatom. Prvu je dionicu tako završila s prednošću od četiri pogotka (16:12).

Drugo poluvrijeme Hrvatska otvara serijom od tri pogotka i vrlo brzo bježi na nedostižnih sedam razlike (19:12). Sve do sredine drugog dijela možda je još tinjala nada Crnogoraca u dostizanje zaostatka ili eventualno približavanje našoj izabranoj vrsti. Ali je onda u razdoblju od 44. do 52. minute stigao pravi hrvatski uragan s osam pogodaka u nizu i pitanje pobjednika bilo je riješeno, ako je uopće ikada bilo u pitanju. Završilo je s plus 12.

Po šest pogodaka postigli su Matija Car, Ivan Barbić i Petar Lulić. Pet je dao Patrik Hršak.