WTA Berlin

Donna Vekić preko Sakkari do finala

Hrvataska tenisačica na korak do petog naslova
donna vekić Dino Stanin/PIXSELL

Donna Vekić igrat će u nedjeljnom finalu travnatog WTA 500 turnira u Berlinu nakon dramatične polufinalne pobjede protiv Grkinje Marije Sakkari. Šestu nositeljicu turnira Vekić je nakon dva sata i 15 minuta svladala sa 6-4, 7-6(8) i time je došla na korak do petog osvojenog WTA turnira u karijeri.

Kod 2-2 u prvom setu uslijedila su tri gema u kojima su tenisačice gubile gem na početni udarac, s tim da je dva breaka napravila Vekić. Kod 5-4 je hrvatska tenisačica servirala za prvi set i pritom je spasila čak četiri break lopte. Dobila je Vekić taj gem i prvi set, ali se i brzo našla u zaostatku u drugoj dionici. Sakkari je povela 2-0, ali se Vekić vratila na 2-2. Potom je Grkinja opet došla do prednosti te je kod 5-3 servira za izjednačenje u setovima.

I tada se Vekić vratila u igri, a set se odlučivao u tie-breaku. U njemu je Vekić povela 3-0, a potom je Sakkari dobila tri poena u nizu za 3-3. Ni jednu set loptu u tie-breaku nije imala grčka igračica, dok je Vekić propuštala meč lopte kod 6-5, 7-6 i 8-7, ali je i odlično odigrala poen kod 9-8 i zaključila dramatičan susret.

Bio je ovo već deveti međusobni meč u karijeri Donne Vekić i Marije Sakkari, dvije dobre prijateljice s WTA Toura koje su ponekad i partnerice u igri parova, a Vekić je pobijedila šesti put.