Donna Vekić poražena na startu Australian Opena

U 1. kolu Grand Slam turnira bolja od nje bila je Amerikanka Alison Riske
donna vekić Davor Javorović/PIXSELL

Hrvatska tenisačica Donna Vekić u 1. kolu Grand Slam turnira Australian Opena poražena je od Amerikanke Alison Riske s 2-6, 2-6 poslije sat i 13 minuta igre.

Vekić je meč počela s dva izgubljena servisa, pa je Amerikanka povela 4-0 i mirno okončala set u svoju korist sa 6-2. Niti drugi set nije dobro krenuo za Vekić, te je u trećem gemu, iako je spasila jednu break loptu, ipak izgubila servis, a potom u petom gemu još jedan. Na kraju je i drugi set završio sa 6-2 za Riske.

Vekić tijekom cijelog meča nije imala niti jednu priliku za break, a napravila je 27 neprisiljenih grešaka, odnosno 16 više od svoje protivnice. Bio to njihov šesti međusobni susret, a omjer u pobjedama sada izjednačen na 3-3.

Tako se Vekić, koja je prošle godine stigla do 4. kola na Australian Openu, ove godine oprostila od prvog Grand Slama sezone već na startu turnira.