DOMINACIJA KOJOJ NEMA KRAJA – PPD Zagreb u vitrine spremio još jedan Kup

U 28. finalu hrvatskog rukometnog Kupa PPD Zagreb je pobijedio Dubravu 35:28 i osvojio 26-ti naslov pobjednika
JC26921_original-768×512

U 28. finalu hrvatskog rukometnog Kupa PPD Zagreb je pobijedio Dubravu 35:28 i osvojio 26-ti naslov pobjednika. Time je nastavljena tradicija da samo dva kluba osvajaju Kup. PPD Zagreb je tako nastavio svoj pomalo nevjerojatni niz. Ovo im je 26-ti naslov pobjednika Kupa, 17- ti u nizu, peti pod imenom PPD Zagreb. Dubrava je pak doživjela drugi poraz u finalnim susretima.

S osam pogodaka iz deset pokušaja Damir Bičanić bio je najefikasniji u redovima Zagrebaša. Jedini koji je mogao i pratio taj ritam u redovima Dubrave bio je Petar Medić sa sedam pogodaka iz deset udaraca.

Medalje pobjedniku Kupa uručili su gradonačelnik Poreča Loris Peršurić i predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac koji je ujedno kapetanu Zagreba Zlatku Horvatu, koji inače nije igrao ovo finale zbog ozljede uručio i veliki pehar HRS-a. Prijelazni pehar pobjedniku Kupa uručio je pak novinar Sportskih novosti Dražen Pinević.