Dino Bošnjak prvak Hrvatske na 10 kilometara

WhatsApp Image 2019-10-20 at 19.27.12

U sklopu Šibenskih deset u zajedničkoj organizaciji Atletskog kluba Maraton 2000 i Atletskog kluba Šibenik, jučer je održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju.

U utrci seniora na 10 kilometara naslov prvaka Hrvatske osvojio je Dino Bošnjak, koji je dionicu istrčao za 31:29. 37 sekundi sporije vrijeme od njega imao je Petar Bratulić, dok je treći bio Filip Svalina. U ženskoj konkurenciji naslov prvakinje osvojila je Bojana Bjeljac .

Uz Bošnjaka, na najvišem postolju bio je i kadet Noa Tončinić koji je bio najbrži u utrci na 3 kilometra, dok je Borna Čeran bio treći kod mlađih juniora u utrci na 5 kilometara.