Dinamo svladao Sevillu, Španjolcima prolaz u osminu finala

Dinamo se pobjedom oprostio od Europe
GNK Dinamo i FC Sevilla u uzvratu šesnaestine finala UEFA Europske lige Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Europske lige. U uzvratnom dvoboju 16-ine finala na svom su terenu svladali šesterostrukog pobjednika ovog natjecanja Sevillu s 1-0, no kako je u prvom dvoboju prije tjedan dana Sevilla bila bolja s 3-1 prošla je dalje s ukupnih 3-2.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mislav Oršić u 65. minuti iz kaznenog udarca kojega je skrivio Acuña igrajući rukom u svom 16-ercu.

Sevilla je mirno kontrolirala uzvratni susret u Zagrebu, znalački je “umrtvila” igru i praktički s pola snage “sakrila” loptu Dinamovim igračima. Dinamo je u nastavku ipak uspio povesti nakon jedne neopreznosti u gostujućoj obrani, u posljednjih pola sata i “stisnuti” Sevillu na njezinu polovicu u potrazi za drugim pogotkom koji bi odveo dvoboj u dodatnih 30 minuta, ali nije ga uspio postići.