Zatvoreno 35. kolo

Dinamo slavio na Rujevici, Rijeka na kraju u Europi

U derbiju 35. kola SuperSport HNL-a Dinamo je pred više od 8.000 gledatelja na Rujevici pobijedio Rijeku s 2-1 primivši prvi gol u zadnjih sedam kola
Rijeka i Dinamo sastali se u 35. kolu SuperSport HNL-a Goran Kovacic/PIXSELL

U derbiju 35. kola SuperSport HNL-a Dinamo je pred više od 8.000 gledatelja na Rujevici pobijedio Rijeku s 2-1 primivši prvi gol u zadnjih sedam kola. Golove za pobjedu Modrih zabili su Luka Ivanušec (43) i Sadegh Moharrami (62), dok je strijelac za Rijeku bio Antonio Marin u sudačkoj nadoknadi. Bio je to osmi Bišćanov susret na klupi Dinama, pri čemu peta pobjeda uz tri remija.

Počelo je čvrsto i zatvoreno na obje strane, no u prvih pola sata nije bilo nekih velikih prilika. Možda tek jedna pred vratima prvaka. Andrija Vukčević je u 21. minuti pucao iskosa, ali je zatresao mrežu s vanjske strane. Dinamo je prvi put zaprijetio u 35. minuti kada je Dario Špikić izašao ispred Nediljka Labrovića, ali je golman Rijeke sjajno obranio. U drugom pokušaju “Modri” su bili uspješni. Josip Mišić je uposlio Martina Baturinu koji je kratko dodao do Luke Ivanušeca, a ovaj sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio u rašlje. Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone.

Nakon mirnijeg početka drugog dijela, prvu priliku imali su gosti u 57. minuti. Bruno Petković je pucao s 20-ak metara, ali je Labrović sjajno obranio. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 62. minuti. Ivanušec je prošao po lijevoj strani, te ubacio loptu na sredinu peterca, obrana nije uspjela očistiti, a Moharrami je poentirao iz blizine za 2-0.

Korak do gola Rijeka je bila u 65. minuti, Matija Frigan je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Livaković bio spreman. Frigan je bio blizu gola i u sudačkoj nadoknadi, Livaković je ponovo bio uspješniji, ali je na odbijeni udarac natrčao Marin pogodivši za 2-1. Bio je to prvi pogodak koji su primili Modri u zadnjih sedam kola.