Efikasna predstava Modrih

Dinamo rutinski s Rudešom; Josip Drmić se vratio s tri gola

Dinamo nije dozvolio nikakvo iznenađenje te je u Kranjčevićevoj ulici slavio s 5:1
Zagreb: Rudeš i Dinamo susreli se u 9. kolu SuperSport HNL-a Igor Soban/PIXSELL

U posljednjem susretu devetog kola SuperSport HNL-a Dinamo je na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici pobijedio “fenjeraša” Rudeš s 5-1. Trostruki strijelac za Dinamo bio je Josip Drmić, dok su po jedan gol postigli Mahir Emreli i Gabriel Vidović. Strijelac počasnog gola za Rudeš bio je Rijad Mašala.

Hrvatski prvak je bio apsolutni favorit protiv povratnika u elitni razred hrvatskog nogometa koji je u prvih osam kola osvojio samo jedan bod. Premda je Sergej Jakirović napravio nekoliko promjena u sastavu, pa Bruno Petković zbog manje ozljede nije bio niti na klupi, Dinamo nije dozvolio nikakvo iznenađenje.

Rudeš se dobro držao prvih 20 minuta, no više od toga nije išlo. Modri su otključali Rudešova vrata u 27. minuti. Robert Ljubičić je sjajnom loptom prebacio suparničku obranu uposlivši Gabriela Vidovića koji je nesebično poslužio Drmića, a ovaj u praznu mrežu postigao svoj prvi gol u ovoj sezoni i prvi nakon 162 dana posta. VAR je provjeravao je li Vidović bio u dozvoljenoj poziciji, ali je sve bilo čisto.

U 38. minuti vidjeli smo sličnu akciju. Ponovo je Ljubičić uposlio Vidovića, a ovaj je vratio do Emrelija koji je glavom pogodio za 2-0. Opet je VAR provjeravao potencijalno zaleđe, kao i da li je lopta izašla iz granica igrališta, no ponovno je sve bilo regularno.

Na otvaranju drugog dijela Drmić je još jednom svladao Karka Kralja, da bi u 53. minuti Vidović sjajnim udarcem pogodio za 4-0. U 55. minuti Rudeš je prvi put ozbiljnije ugrozio Dinamova vrata, glavom je pucao Tomečak, ali pored gola. Golijada se nastavila u 58. minuti Drmićevim trećim golom na utakmici, ovoga puta na Emrelijevu asistenciju. U samoj završnici domaćin je uspio smanjiti, a prvi gol za Rudeš nakon 545 minuta posta zabio je Mašala.