Dinamo preko Kvarnera u polufinale Kupa

Poznat je i treći polufinalist Kupa Krešimira Ćosića
Zagreb: Kvarner i Dinamo sastali se u četvrtfinalu kupa Krešimir Ćosić Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo Zagreb treći je polufinalist ovogodišnje završnice Kupa Krešimira Ćosića koja se igra u Zagrebu nakon što je u četvrtfinalu svladao drugoligaša Kvarner 2010 s 99-91.

Riječani su bolje otvorili utakmicu, ali zahvaljujući sjajnom veteranu Novačiću Dinamo-Zagreb je zadržao priključak, a onda i serijom koševa u završnici prve četvrtine preuzeo kontrolu rezultata. Dinamo Zagreb je već u drugoj četvrtini otišao i na dvoznamenkastu prednost, no Kvarner 2010 se odbijao predati i u nekoliko se navrata uspijevao vraćati u igru da bi tricom Naletilića dvije minute prije kraja smanjio na samo 92-91. No, potom je Vručinić uzvratio tricom da bi Vučić pogodio polaganje pa je Dinamo Zagreb u posljednju minutu ušao s 97-91. Posljednju priliku za Riječane propustio je Fells promašajem trice 50 sekundi prije kraja.

Ivan Novačić predvodio je Dinamo-Zagreb s 26 koševa, Luka Cvitanović je dodao 14, dok su kod Kvarnera 2010 najefikasniji bili Luka Naletilić s 27 i Courtney Fells s 24 ubačaja.