Erupcija oduševljenja na Poljudu

Dinamo poražen na Poljudu

Nogometaši Hajduka slavili su u najvećem hrvatskom derbiju
Split: Derbi Hajduka i Dinama na stadionu Poljud Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka slavili su u najvećem hrvatskom derbiju, nakon što su u 10. kolu SuperSport HNL-a, na Poljudu pred 34.000 navijača, pobijedili Dinamo 1-0. Junak splitske pobjede bio je Emir Sahiti koji je postigao jedini pogodak na susretu u 59. minuti.

Izrazitih prilika u prvom poluvremenu nije bilo, a kako je odmicao susret tako je rasla i nervoza s obje strane. Iz prvih 45 minuta treba izdvojiti i izlazak iz igre napadača Dinama Brune Petkovića koji je obnovio ozljedu zbog koje je bio i dvojben za ovaj derbi.

Hajduk je jedini gol postigao u 59. minuti i to na najjednostavniji mogući način. Vratar Hajduka Lučić je ispucao loptu, Trajkovski je glavom proslijedio za Sahitija, a ovaj je pobjegao obrani Dinama i vrlo spretno poslao loptu u mrežu za 1-0. Do kraja je Dinamo bio aktivniji i tražio je izjednačenje, no Splićani su relativno lako odbili sve napade i osvojili velika tri boda u derbiju.

Time je Hajduk drugi put ove sezone pobijedio Dinamo u prvenstvu te mu je ponovno pobjegao na ljestvici. Hajduk ima utakmicu više, ali i pet bodova više od najvećeg rivala (21-16).