Dinamo namučio Cibonu, Borna Kapusta predvodio pobjednike

Borna Kapusta je za pobjednike ubacio 17 koševa uz osam asistencija
Zagreb: Susret Cibone i Dinama u 4. kolu HT Premijer lige Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone pobijedili su zagrebački Dinamo s 90-84 u utakmici četvrtog kola hrvatskog prvenstva odigranoj u Košarkaškom centru Dražen Petrović.

Dinamo je puno bolje započeo utakmicu i već u 10. minuti došao do dvoznamenkaste prednosti (11-21). Cibona je u 16. minuti zaostajala za 11 koševa (27-38), ali su raspucani Borna Kapusta i Ivan Majcunić tricama vratili Cibonu u utakmicu pa je nakon 20 minuta rezultat bio 44-44.

Od sredine treće četvrtine Cibona je došla do vodstva koje nije ispustila do kraja utakmice, iako je u jednom trenutku momčad pod vodstvom Marija Štirjana uspjela napraviti 7-0 za 45 sekundi i izjednačiti (71-71). No, Sesarovi izabranici su uspjeli spriječiti novi preokret pa je na kraju Cibona došla do treće pobjede u novoj sezoni HT Premijer lige.

Borna Kapusta je za pobjednike ubacio 17 koševa uz osam asistencija. Po 14 poena su postigli Ivan Perasović i Lovro Mazalin, a Ivan Majcunić 13. Dinamo je predvodio kapetan Hrvoje Garafolić s 28 koševa i devet skokova, dok je Ivan Novačić ubacio 17 poena.