Dinamo na Maksimiru lovi gol zaostatka, Bodo/Glimt slavio s 1:0

Bodo: Prva utakmica doigravanja UEFA Lige prvaka, FK Bodo/Glimt – GNK Dinamo Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su s 1-0 na gostovanju kod norveškog prvaka Bodo/Glimta u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Ligu prvaka. Pogodak za pobjedu Norvežana postigao je u 37. minuti udarcem glavom Amahl Pellegrino na ubačaj Mugishe.

Dinamo je boljom igrom u nastavku stvorio nekoliko prilika, u 71. minuti je Martin Baturina i postigao pogodak, ali je on poništen zbog zaleđa u kojem se u začetku akcije našao Bruno Petković koji je u 86. minuti iz najbolje Dinamove šanse poslao loptu pokraj vrata s 14 metara.

Uzvrat na Maksimiru na rasporedu je u srijedu, 24. kolovoza, s početkom u 21 sat.