Dinamo izborio Europsku ligu

Zagreb: Nogometaši Dinama odradili su trening Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama izborili su plasman u Europsku ligu nakon što su u susretu posljednjeg pretkola na Maksimiru pobijedili estonsku Floru s 3:1.

Hrvatski prvak je poveo u 11. minuti golom Maria Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na sjajan ubačaj Lovre Majera. U 26. minuti već je bilo 2:0. Ovoga puta Gavranović je bio asistent, a strijelac kapetan Arijan Ademi.

Prvu priliku u nastavku Dinamo je imao u 53. minuti, no Oršićev udarac je završio u vratnici. Dinamo kao da je tada ostao bez goriva. Flora je zaigrala aktivnije i samo dvije minute kasnije gosti su imali sjajnu priliku, ali je Alliku pucao pored gola. Daleko bolju igru u nastavku Estonci su okrunili u 65. minuti lijepim pogotkom Vlasija Sinavskija koji je pogodio s ruba kaznenog prostora.

Nakon što su smanjili zaostatak, Estonci su krenuli na sve ili ništa. Srećom, Ademi je svojim drugim golom u 87. minuti prelomio