Damir Martin peti na Europskom prvenstvu

Nekadašnji europski prvak i aktualni olimpijski doprvak je već ulaskom u A finale ostvario cilj
Zagreb: Finalne utrke prvenstva Hrvatske u veslanju na jezeru Jarun Marin Tironi/PIXSELL

Hrvatski veslački reprezentativac Damir Martin osvojio je peto mjesto u A finalu samaca na Europskom prvenstvu u talijanskom Vareseu.

Nekadašnji europski prvak i aktualni olimpijski doprvak je već ulaskom u A finale ostvario cilj, a među šestoricom najboljih samaca je završio kao peti s vremenom 6:57.35 minuta.

Zlatnu medalju osvojio je Nijemac Oliver Zeidler (6:48.86), srebro je osvojio Danac Sverri Nielsen (6:49.97), a broncu Poljak Natan Wegrzycki-Szymczyk (6:51.85). Ispred Martina je ciljem prošao i Grk Stefanos Ntouskos (6:52.34), a zadnje mjesto je osvojio Norvežanin Kjetil Borch (7:01.74).