Hrvatska nogometna repezentacija

Dalić: Tužan sam jer smo izgubili dva boda u zadnjoj minuti, ali idemo dalje

Sada se reprezentacija mora okrenuti prema Turskoj protiv koje Hrvatska igra drugu kvalifikacijsku utakmicu za Euro 2024. u utorak
Split:  Utakmica kvalifikacija za EURO 2024, Hrvatska – Wales Luka Stanzl/PIXSELL

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić na konferenciji za novinare izjavio kako je tužan što su njegovi igrači izgubili dva boda u zadnjoj minuti utakmice protiv Walesa, iako su igrali dobro.

-Tužan sam jer smo izgubili dva boda u zadnjoj minuti iz jednog udarca u okvir gola. Igrali smo jako dobro i imali kontrolu, pogotovo u prvom poluvremenu, a onda smo u drugom pali 15-ak minuta pa smo se vratili i bili dominantni- kazao je Dalić obraćajući se novinarima.

Hrvatska je jučer na Poljudu u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za Euro 2024. odigrala 1-1 protiv Walesa. Hrvatsku je u vodstvo doveo Andrej Kramarić u 28. minuti, dok je izjednačio Nathan Broadhead u trećoj minuti sudačke nadoknade.

-Primili smo gol u zadnjoj minuti iz onoga što smo znali da je opasnost, aut, koncentracija nije bila dobra, ali nogomet ti nekada da i nekada uzme. Primili smo gol iz načina na koji smo znali. Nismo dobro reagirali kod auta- dodao je hrvatski izbornik istaknuvši kako on i njegovi igrači sada, iako se “dogodilo što se nije smjelo dogoditi idu dalje”.

Cilj je i dalje poznat, a sada se reprezentacija mora okrenuti prema Turskoj protiv koje Hrvatska igra drugu kvalifikacijsku utakmicu za Euro 2024. u utorak.

-Mi znamo da je cilj plasirati se na Euro. Nebitno je kad ćemo osvojiti ključni bod. Moramo razmišljati o Turskoj kao nezgodnom protivniku. Jučer nismo igrali loše, samo smo bili dekoncentrirani u jednom trenutku i primili smo gol- kazao je Dalić, dodavši kako se za analizu hrvatskog sljedećeg suparnika u kvalifikacija čeka povratak Dražena Ladića koji je pratio utakmicu Armenija-Turska.

-Ladić je bio na utakmici i on će nam dati komentar za analizu. Turska je s nama favorit za prva dva mjesta. Bitno je podići se i da nas ovo ne poljulja. Malo nas je razočaralo, ali nadam se da neće biti posljedica- nadovezao se Dalić, istaknuvši da se u Tursku ide po pobjedu iako će biti teško.

-Idemo po pobjedu, ali bitno je ne izgubiti. Trebat će nam 15-16 bodova za plasman. Trebamo ih skupiti, a ne čekati kraj kao inače. Teško ulazimo u kvalifikacije, ali imamo svoj cilj- ponovio je Dalić.

-U Bursi će biti teško, imaju fanatične navijače blizu terena. Ali imali smo i mi jučer fantastičnu atmosferu pa to protivniku nije puno značilo. Wales se postavio, bio je hrabar- dodao je.

Najavivši neke promjene za utakmicu s Turskom, Dalić je kazao kako ne planira nikoga zvati iako je Marko Livaja jučer izašao iz igre zbog ozljede.

-On je pao na leđa i dobio nezgodan udarac i tijekom ćemo dana vidjeti što će biti s njim. Imamo Musu i Kramarića kao napadače- rekao je Dalić.

Novinare je zanimalo tko će igrati na krilu ako Kramarića stavi u napad.

-Vidjet ćemo. Imamo Pašalića, Vlašića, koji se vratio nakon mjesec i pol dana. Tu je i Majer. Odlučit ćemo što ćemo napraviti nakon analize i dva treninga- zaključio je Dalić.