-7 Zadra pred domaćim navijačima

Crvena zvezda slavila na Višnjiku

Nakon subotnjeg incidenta kada su nepoznati maskirani počinitelji fizički napali i ozlijedili dvojicu novinara Mozzart Sporta te člana Upravnog odbora beogradskog kluba, nedjeljni je dvoboj u dvorani na Višnjiku protekao bez problema
Zadar: Utakmica 7. kola AdmiralBet ABA lige između Zadra i Crvene zvezde Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu 7. kola regionalne ABA lige izgubili su na svom terenu od Crvene zvezde s 81:74. Pred ispunjenim tribinama dvorane Krešimir Ćosić Zadrani su bili konkurentni favoriziranim gostima u prvom poluvremenu, no u nastavku je do izražaja došla “duža klupa” beogradskog kluba.

Zadar je sredinom druge četvrtine vodio s 36-32, uslijedila je serija gostiju 11-0 za 36-43, ali domaći su se ipak do odlaska na odmor primaknuli na 43-45. U nastavku je napad Zadra u potpunosti zakazao, dok je Crvena zvezda s nekoliko pogođenih trica “pobjegla” na 70-53 i pitanje pobjednika je bilo odlučeno. Posljednjih 10 minuta bilo je tek odrađivanje posla u kojemu su domaći uspjeli smanjiti na konačnih 74-81.

Luka Božić je s 18 koševa i 10 skokova bio najbolji kod Zadra, dok je Rokas Giedraitis sa 19 poena bio najefikasniji kod Crvene zvezde.