Cibona uvjerljiva protiv Zadra

Košarkaši Cibone uvjerljivo su nadigrali Zadar i pobijedili u Zagrebu 89-80
Zagreb: U KC Dražen Petrovi? odigrana utakmica košarkaške Lige za prvaka, Cibona – Zadar Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone uvjerljivo su nadigrali Zadar i pobijedili u Zagrebu 89-80, u susretu 7. kola Lige za prvaka. Te su dvije momčadi sada izjednačene na vrhu ljestvice s omjerom 23-6.

Nakon prve četvrtine koja je završila 24-24 uslijedilo je odvajanje Cibone. Prvo do kraja poluvremena na 46-36, a potom i dodatno tijekom treće četvrtine pa je domaći sastav otišao i na dvoznamenkastu razliku, čime je utakmica riješena. U posljednjih deset minuta Zadar je iskoristio domaće opuštanje te je ovaj poraz do kraja učinio prihvatljivim.

Prvi strijelac kod Cibone je bio Lovro Gnjidić s 18 poena čemu je dodao četiri skoka i dvije asistencije. Roko Prkačin je ubacio 13 uz 10 skokova, a Mateo Drežnjak 12. Kod Zadrana je najbolji bio Trevor Carter Thompson s 19 poena i devet skokova.