Cibona uvjerljiva na Baldekinu

Šibenka - Cibona 56-87
Šibenik: Utakmica HT Premijer lige izmeðu Šibenke i Cibone Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U derbiju 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost svladala Šibenku s uvjerljivih 87-56.

Bila je to neobična utakmica u kojoj je Cibona serijom 20-0 u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost, samo da bi se Šibenka odličnom igrom u drugih 10 minuta vratila u rezultatski egal. No, treća četvrtina je ponovno protekla u potpunoj dominaciji zagrebačkog sastava koji si zatim nije dopustio ponoviti pogrešku iz prvog poluvremena već je mirno kontrolirao rezultat u posljednjoj četvrtini.

Aleksandar Aranitović s 18 i Borna Kapusta sa 17 koševa predvodili su Cibonu, dok su Patrik Jambrović i Petar Šarić s po 10 ubačaja bili najefikasniji kod Šibenke.