Cibona u završnici ispustila pobjedu na Višnjiku

U derbiju drugog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao domaćin svladao Cibonu sa 73-70
Susret Zadra i Cibone u 2. kolu HT Premijer lige Dino Stanin/PIXSELL

U prvom ovosezonskom dvoboju dva najbolja hrvatska kluba Zadar je do pobjede stigao preokretom u četvrtoj četvrtini. Cibona je vodila od početka pa sve do 4:40 minuta prije kraja kada je Worku polaganjem doveo Zadar u vodstvo od 63-62. Domaći su iskoristili period od gotovo pet minuta u kojemu Cibona nije postigla niti jedan poen za seriju 12-0 kojom su zaostatak 59-62 pretvorili u prednost od 71-62 dvije i pol minute prije kraja.

Cibona je u prvom poluvremenu djelovala mnogo bolje, početkom druge četvrtine imala i najveću prednost od 14 razlike (24-10), no Zadar je do kraja prvog poluvremena ponajviše zahvaljujući Junakoviću uspio prepoloviti zaostatak. Cibona je uspijevala održavati prednost sve dok ju je služio šut s distance, ali kada je momčad dostigao umor u četvrtoj četvrtini uslijedilo je dugo razdoblje bez postignutog poena.

Drežnjak je polaganjem smanjio na 73-70 šest sekundi prije kraja, no u preostalom vremenu igrači Cibone nisu niti pokušali napraviti prekršaj kako bi nakon eventualna dva promašaja igrača Zadra s linije slobodnih bacanja imali šansu tricom odvesti utakmicu u produžetak.

Martin Junaković s 15 i Domagoj Vuković s 14 koševa predvodili su Zadar, dok su Roko Prkačin i Mateo Drežnjak ubacili po 12 poena za Cibonu.