Cibona u zadnjoj sekundi do pobjede kod Borca

Pobjednički koš postigao je Sven Smajlagić
Zagreb: 1. kolo AdmiralBet ABA League: KK Cibona – KK Partizan Marko Lukunic/PIXSELL

Košarkaši Cibone svladali su Borac u Čačku 84-83 u posljednjem susretu 18. kola regionalne ABA lige. Utakmicu je bolje otvorila domaća momčad koja je početkom druge četvrtine imala i dvoznamenkastu prednost. No, u drugoj dionici Cibona je stabilizirala igru te je spustila zaostatak na 43-38 prije odmora.

Sredinom treće četvrtine Cibona je napokon povela (50-49) i taj dio igre dobila s 23-15. U velikoj neizvjesnosti prošla je cijela posljednja četvrtina, ali je tada Cibona kontrolirala rezultat i bila u stalnom vodstvu. Kapusta je u posljednjoj minuti pogodio pet od šest slobodnih bacanja, ali je 14 sekundi prije kraja promašio jedno koje je Ciboni ostavilo dva poena prednosti (82-80). No, za Borac je potom Glišić, iz okreta, pogodio tricu za vodstvo 83-82. Cibona je imala dvije i pol sekunde za zadnji napad koji je Smajlagić iskoristio za koš, s pet metara, vrijedan pobjede.

Najbolji igrač Cibone bio je Borna Kapusta koji je ubacio 22 poena uz 12 asistencija. Aleksandar Aranitović je dodao 14 koševa uz četiri skoka i tri ukradene lopte, dok je Krešimir Radovčić ubacio 10 poena. U poraženom sastavu Hunter Hale je dao 29 koševa uz devet skokova i pet asistencija.