Gradski derbi

Cibona u produžetku bolja od Cedevite

Uzbudljiva utakmica u novozagrebačkoj dvorani "Boško Božić - Pepsi"
Zagreb: Susret Cibone i Zadra u 2. kolu HT Premijer lige Jurica Galoic/PIXSELL

U uzbudljivom derbiju 2. kola košarkaške Premijer lige za prvaka Cibona je kao gost svladala Cedevitu Junior s 96-93, a do vrijedne pobjede je došla u dodatnih pet minuta.

Otvaranje derbija odigranog u novozagrebačkoj dvorani “Boško Božić – Pepsi” pripalo je Cedeviti Junior koja je u 8. minuti vodila s 22-9 i sa +10 (28-18) završila prvu dionicu utakmice. No, u drugoj četvrtini su se raspucali gosti, postigli čak 33 koša i preuzeli kontrolu rezultata.

Cibona je u posljednju četvrtinu ušla s velikih 14 koševa viška (70-56) i činilo se da će, iako je igrala u oslabljenom sastavu, slaviti još jednu pobjedu protiv najvećeg gradskog suparnika. No, malo po malo, Cedevita je smanjivala zaostatak, da bi na sekundu do kraja Jakov Mustapić pogodio oba slobodna bacanja za 85-85 i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta, prvo je Sven Smajlagić s dvije trice držao Cibonu u vodstvu. Vito Kučić i Kruno Simon su doveli Cedevitu do vodstva 93-91 na 2:03 minute prije kraja, ali je do kraja produžetka domaća momčad ostala bez ubačaja. Cibona je do pobjede došla pogođenim slobodnim bacanjima. Prvo je Krešimir Ljubičić pogodio jedno od dva, potom je Smajlagić pogodio oba za novo vodstvo Cibone 94-93, da bi pobjedu momčadi Josipa Sesara potvrdio 17-godišnji junior Luka Frančešević. Ušao je u igru 2:18 minuta prije kraja umjesto Borne Kapuste, kad je Cibonin razigravač napravio petu osobnu pogrešku, a 11 sekundi prije kraja je potvrdio pobjedu svoje momčadi pogodivši oba bacanja.

Vito Kučić je u zadnjoj akciji Cedevite promašio tricu za novi produžetak, a ni Renato Serdarušić nije uspio pogoditi pod košem nakon napadačkog skoka.

Sven Smajlagić je s 25 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Lovro Mazalin je imao 19 poena, 11 skokova i šest asistencija, a 12 koševa je postigao Ivan Majcunić. Cedevitu je s 24 koša predvodio Krunoslav Simon, dok je 20 poena ubacio Vito Kučić. Renato Serdarušić je spojio 15 koševa i 16 skokova.