Treća ovosezonska pobjeda Vukova

Cibona serijom 20:0 do pobjede u Zaboku

Zagreb: Cibona i FMP susreli se u 2. kolu ABA lige Josip Regovic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici četvrtog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost svladala Zabok s 89-78. Bila je to iznimno neobična utakmica u kojoj je Cibona sjajnim šutom na startu napravila veliku prednost. Sredinom druge četvrtine bilo je 42-24 za goste no tada su praktički stali što su domaći znali iskoristiti i do poluvremena se približiti na 49-44.

Iako je Cibona bolje otvorila treću četvrtinu te opet imala dvoznamenkastu prednost, tri minute prije kraja te dionice je vodila sa 67-56, no domaći su uspjeli kreirati još jednu seriju 11-1 kojom su se primaknuli na samo 68-67 uoči posljednjih 10 minuta. Nervoza u redovima Cibone bila je opipljiva te je izašla na vidjelo 8:16 minuta prije kraja kada je dosuđen prekršaj Aranitovića na Saviću prilikom šuta za tricu.

Uslijedilo je i isključenje trenera Bariše Krasića zbog prigovora pa je Savić imao čak šest slobodnih bacanja u nizu. Pogodio je svih šest i Zabok je poveo sa 75-68, no potom više nije postigao niti jedan poen punih osam minuta pa je Cibona napravila seriju 20-0 za vodstvo 88-75 u posljednjoj minuti.

Aleksandar Aranitović s 22 koša i 12 skokova bio je najbolji kod Cibone kod koje je Ivan Perasović dodao 17 poena, dok je Emil Savić s 15 ubačaja predvodio Zabok.