Cibona razbijena na Gripama

Cibona je i po šesti puta ove sezone poražena od Splita
Split i Cibona igraju prvu utakmicu polufinala doigravanja za košarkaškog prvaka Milan Sabic/PIXSELL

U prvom susretu polufinala doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske Split je u dvorani na Gripama pobijedio Cibonu s 95-80 i u seriji na dvije pobjede poveo s 1-0.

Bez obzira na izostanak ozlijeđenog Prkačina gosti su bolje otvorili susret, u 13. minuti imali su +9 (33-24), a na kraju prve četvrtine +5 (27-22). Splićani su u drugoj dionici serijom 11-2 izjednačili na 35-35, a do kraja poluvremena i došli do vodstva 47-44. No, ključnim se pokazala treća četvrtina koju je Split dobio s 30-19, a potom u posljednjoj dionici Žuti su mirno priveli susret kraju.

Kod Splita najefikasniji su bili Marko Luković s 18 koševa, Marin Marić sa 17 koševa i šest skokova, te Ivan Perasović i Toni Perković s po 13 koševa. Suparnički sastav predvodili su Darko Planinić i Ivan Novačić s po 13 koševa, te Mateo Drežnjak s 12 koševa.

Druga utakmica polufinala igrat će se 21. svibnja u Zagrebu, točno 24 sata nakon utakmice Splita za ostanak u doigravanju ABA lige protiv Sparsa.