Cibona prvi polufinalist

Košarkaši Cibone kao prvi su se plasirali u polufinale doigravanja domaćeg prvenstva nakon što su i u drugom susretu bili bolji od Furnira, ovaj put sa 110-68
DSC_9937

Nakon domaće pobjede, Cibona je i na gostujućem parketu slavila protiv Furnira 110-68 te se ‘dvokorakom’ plasirala u polufinale gdje će igrati protiv pobjednika susreta Cedevite Junior i Gorice.

Domaćin se držao samo tijekom uvodnih deset minuta, a Cibona je „eksplodirala“ u drugoj četvrtini u kojoj je zabila čak 35, a primila samo 11 poena.

Kod Cibone izdvojimo Danka Brankovića s 13 poena i 10 skokova, Ivan Majcunić je dodao 13 uz četiri skoka i tri asistencije, dok je 13 poena ubacio i Mateo Drežnjak. U domaćem sastavu najbolji je bio Duje Rađa s 11 poena i šest uhvaćenih lopti.

Druge utakmice preostalih četvrtfinalnih susreta na rasporedu su u subotu. Sastaju se te Adria Oil Škrljevo – Split, Zabok – Zadar i Gorica – Cedevita Junior. Startnu prednost i 1-0 u seriji imaju igrači Splita, Zadra i Gorice.