Cibona poražena od Zadra

U KC Dražen Petrović odigrana utakmica 9. kola HT Premier lige između KK Cibona i KK Zadar Slavko Midzor/PIXSELL

U derbiju 9. kola prvenstva Hrvatske Zadar je kao gost u KC Dražen Petrović svladao Cibonu s 82-79.

Zadar je bolje i otvorio utakmicu, u prvoj četvrtini vodio s 21-12, no Cibona je velikom serijom Matea Drežnjaka u drugoj četvrtini okrenula rezultat u svoju korist. No, u drugom poluvremenu napad Cibone je u potpunosti stao, Zadar je serijom 18-4 sredinom treće četvrtine stigao do prednosti 55-51 te kontrolirao rezultat do samoga kraja.

Na ulasku u posljednju minutu Zadar je tricom Dominika Mavre poveo sa 75-69, no Cibona je ipak uspjela smanjiti na 78-77 te imati i loptu kod prednosti Zadra 79-77 nakon što je Bursać pogodio jedno od dva slobodna bacanja. No, tada je dodavanje Radovčića prema Drežnjaku presjekao Carter čime je propala i posljednja prilika Cibone za preokret.

Najbolji u sastavu Zadra bio je Justin Anthony Carter s 22 koša, Antonio Jordano je dodao 14, dok je Mateo Drežnjak postigao 22 poena za Cibonu.