Cibona poražena od Splita, skandalozne odluke sudaca iznervirale domaće igrače

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 8-11, dok je Cibona pala na 7-12
Zagreb: Cibona i Split susreli se u 19. kolu ABA lige Jurica Galoic/PIXSELL

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao gost u KC Dražen Petrović svladao Cibonu s uvjerljivih 90-72.

Splićani su veliku razliku stvorili u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišli s prednosti od 49-30. Cibona se uspjela početkom nastavka primaknuti na 58-46, a onda su suci s nekoliko skandaloznih odluka u korist Splita iznervirali igrače Cibone koji s dobili nekoliko tehničkih pogrešaka, a zatim i zaredali s pogrešnim odlukama na terenu pa je do kraja treće četvrtine Split napravio razliku od 26 poena (72-46).

Shannon Shorter s 19 koševa i Lewis Sullivan sa 16 poena i 11 skokova bili su najefikasniji kod Splita, dok je Lovro Mazalin, iako je zbog dvije tehničke pogreške isključen pred kraj treće četvrtine, ostao najučinkovitiji kod Cibone s 15 pogodaka.