Cibona očekivano bolja od Zaboka

Nakon borbe s virozom i dvije teške utakmice u kojima su poraženi, Vukovi su na domaćem terenu ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv Zaboka
Zagreb: Četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića, KK Cibona – KK Dubrava Furnir Marko Lukunic/PIXSELL

U susretu 3. kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Zabok sa 106-83. Nakon borbe s virozom i dvije teške utakmice u kojima su poraženi, Vukovi su na domaćem terenu ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv Zaboka.

Zabok se dobro držao u prvom poluvremenu koje je završilo sa +5 za Cibonu (50-45), no u nastavku susreta domaćin je zaigrao daleko bolje i na koncu slavio s 23 koša razlike.

-Ovo je za nas jako važna pobjeda s obzirom na okolnosti. Odigrali smo lošu drugu četvrtinu. Ostalo je sve izgledalo dobro i mi ćemo nastaviti raditi na tome. Čekaju nas sada dvije teške utakmice s Igokeom i Splitom na domaćem terenu- kazao je Cibonin trener Gašper Okorn.

Kod Cibone šestorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa, a strijelce je predvodio Nathan Donald Reuvers s 24 koša i šest skokova. Jose Ignacio Vildoza je dodao 18 koševa, dok je Mateo Drežnjak upisao po 10 koševa i asistencija.

-Napadački smo bili odlični, ali obrambeno moramo puno bolje. Zadovoljan sam svojim nastupom, ali kao što sam rekao mora to biti bolje u obrani- dodao je Reuvers.

Kod Zaboka najefikasniji su bili Lukša Buljević s 26 koševa i osam skokova, te Zvonimir Ćutuk i Fran Jocović s po 16 koševa.