Cibona nakon produžetka bolja od MZT-a, Borna Kapusta prvi strijelac

Šesta ABA pobjeda Cibosa
Zagreb: Cibona i MZT Skoplje sastali se u 13. kolu ABA lige Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Cibone pobijedili su nakon produžetka skopski MZT s 87-85 u KC Dražen Petrović u utakmici 13. kola regionalne ABA lige.

Nakon solidnog početka Cibone i minimalnog vodstva nakon prve četvrtine u velikom dijelu susreta uslijedila je bolja igra gostiju. MZT je imao stalnu prednost, najčešće između pet i deset poena razlike, sve do same završnice. Pola minute prije kraja Caffey je kod vodstva MZT-a 74-72 realizirao jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani dalekometnu tricu za 75-75 pogodio je Kapusta. Gostujući sastav potom nije realizirao zadnji napad u osnovnom dijelu utakmice i o pobjedniku se odlučivalo u pet minuta dodanog vremena.

I tada je Kapusta zabio vrlo važnu tricu, kao i Majcunić nakon čega se Cibona odlijepila na četiri poena razlike (87-83). Premda su u posljednjih pet sekundi Baković i Smajlagić promašili četiri slobodna bacanja Cibona zbog toga nije bila kažnjena čime je upisala šestu pobjedu ove sezone u ABA ligi. MZT je ostao na posljednjem mjestu s omjerom 2-11.

Borna Kapusta je utakmicu završio s 18 poena, a tome je dodao osam asistencija i četiri skoka. Lovro Mazalin je ubacio 13 koševa, a po 11 Smajlagić i Aranitović. Kod MZT-a najbolji je bio Michael Caffey s 19 poena i pet skokova.