Cibona lakoćom svladala Split, dobra partija Danka Brankovića

Cibona je sjajno ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine je vodila s 29-8
Zagreb: Cibona i Split igraju utakmicu 19. kola AdmiralBet ABA lige Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović uvjerljivo pobijedila Split s 84-65.

Cibona je sjajno ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine je vodila s 29-8. Vukovi su u prvoj četvrtini pogodili čak sedam trica iz deset pokušaja. Na poluvremenu je domaćin i dalje imao velikih +21 (52-31). Split je u trećoj dionici uspio smanjiti na 12 koševa zaostatka (61-49), no Cibona je početkom zadnje četvrtine ponovo pobjegla na više od 20 razlike (72-51) i otklonila sve dvojbe oko pitanje pobjednika.

Cibonu je do sedme pobjede predvodio Amar Gegić s 24 koša, tri skoka i četiri asistencije, a zanimljivo Gegić je u prvih 10 minuta zabio 16 od 29 koševa domaćina. Iskazao se i mladi centar Danko Branković s 20 koševa i 11 skokova.

U gostujućim redovima najefikasniji su bili Shannon Shorter s 14 koševa i osam skokova, te Lovre Runjić s 12 koševa i osam skokova.