Ciboni gradski derbi

Cibona je i dalje vladar Zagreba

Treća Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 16-4, dok je četvrti Dinamo-Zagreb pao na 12-8
Zagreb: Cibona i Zadar igraju 18. kolo regionalne ABA lige Marko Prpic/PIXSELL

U susretu 20. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je u ulozi gosta u KC Dražen Petrović svladala Dinamo-Zagreb s 97-89.

Nakon napadački raskošne prve tri četvrtine tijekom kojih je Cibona bila u stalnom vodstvu, koje je u nekoliko navrata bilo izraženo i dvoznamenkastim brojem, u posljednjih 10 minuta Dinamo-Zagreb je uveo utakmicu u neizvjesnost što je donijelo i više nervoze, promašaja, prekida i slobodnih bacanja.

Domaći su čak sredinom posljednjeg dijela i poveli s 84-83, no zatim su zaredali s promašajima pa je Cibona vratila prednost na svoju stranu da bi preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u samoj završnici stigla i do na kaju uvjerljivih osam razlike.

Aleksandar Aranitović predvodio je Cibonu s 31 košem, Krešimir Radovčić je dodao 23, a Domagoj Vuković je dominirao pod obručima te je uz 15 ubačaja sakupio i 11 skokova, dok su Ivan Vučić s 21 poenom i 10 skokova te Karlo Mikšić s 18 pogodaka i 10 asistencija bili najbolji kod Dinama.