Pobjeda protiv drugoplasirane momčadi ABA lige

Cibona iznenadila u Laktašima i svladala Igokeu

Cibona je s učinkom 5-7 skočila na osmo mjesto
Zadar: FavBet Premijer liga, 12. kolo: KK Zadar – KK Cibona Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Cibone ostvarili su vrijednu pobjedu u 12. kolu regionalne ABA lige svladavši na gostovanju u Laktašima domaću Igokeu s 91-87.

Dvoboj Cibone i Igokee protekao je u brojnim promjenama vodstva, a cijela priča utakmice može se ispričati raspletom zadnje četvrtine u koju je domaća momčad ušla s dva koša prednosti (66-64). U 32. minuti rezultat je bio 68-68, a onda je za 76 sekundi napravila seriju 9-0 i došla do najveće prednosti na utakmici (77-68). U tom je razdoblju isključen novi trener Cibone Dino Repeša zbog druge tehničke pogreške pa je vođenje momčadi preuzeo njegov pomoćnik Bariša Krasić.

Samo 84 sekunde nakon što je bila u zaostatku od devet koševa, Cibona se vratila u ‘egal’ (77-77). U sljedeće dvije minute opet je Igokea došla do opipljivijih +6 (83-77), da bi Cibona ponajviše zaslugom Jakova Mustapića napravila seriju 7-0 za prvo vodstvo (84-83) nakon 29. minute.

Mustapić je bio ključan u završnici dvoboja u kojoj su i domaći košarkaši pomogli s nekoliko promašaja i pogrešaka pa je Cibona zasluženo došla do konačnih 91-87. Upravo je Jakov Mustapić bio jedan od ključni igrača i s 22 koša najbolji strijelac zagrebačke momčadi, čemu je dodao i pet ukradenih lopti.

Aleksandar Aranitović je ubacio 21 poen, a Domagoj Vuković je završio dvoboj s 15 koševa. Dragan Milosavljević je s 22 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.