Cibona ispustila +19 na Gripama

U velikom hrvatskom derbiju, Split je pobijedio Cibonu sa 77-74
Split: U 6. kolu ABA lige susreli se Split i CibonaMilan Šabić/PIXSELL

U susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige, velikom hrvatskom derbiju, Split je pobijedio Cibonu sa 77-74 premda je u jednom trenutku gubio s 19 koševa razlike.

Cibona je odlično ušla u susret i povela je 10-0. Nakon šest minut igre Vukovi su imali +15 (17-2), a veliku prednost su zadržali do kraja četvrtine koju su dobili 24-9. Na otvaranju druge dionice gosti su imali + 18 (27-9), a vrlo brzo i najvećih + 19 (34-15). Split je do poluvremena uspio smanjiti na 31-44, a u trećoj četvrtini približiti se na svega koš zaostatka (49-50). U posljednjoj minuti treće četvrtine Split je stigao i do prvog vodstva na utakmici (60-59).

U posljednjoj dionici gledali smo izjednačenu igru, a tri minute prije kraja bilo je 70-70, da bi se u zadnju minutu ušlo s +3 za domaći sastav (76-73). Cibona je smanjila na 76-74, da bi Blaž Mesiček realizirao jedno bacanje za 77-74. Cibona je tri sekunde prije kraja imala priliku tricom izboriti produžetak, ali je Ronald Moore promašio.

Split su do treće pobjede predvodili Mesiček i Marko Luković s po 16 koševa, dok je Sani Čampara zabio 14 koševa. Kod Cibone, koja nakon šest kola ima skor 2-4, najefikasniji su bili Mateo Drežnjak s 14 koševa i pet skokova, te Roko Prkačin s 14 koševa i 12 skokova.