Cedeviti šesti uzastopni Kup Krešimira Ćosića

U finalu Final Eight turnira Kupa Krešimira Ćosića u Splitu Cedevita je svladala Cibonu 89:74 i tako osvojila šesti naslov pobjednika Kupa zaredom i sedmi ukupno.

Cedevita je već u šestoj minuti došla do dvoznamenkaste prednosti, no Cibona se u drugoj četvrtini vratila u egal, a uspjela je doći i do vodstva, da bi prvo poluvrijeme naposljetku bilo zaključeno s 43:40 u korist momčadi Slavena Rimca. Po povratku s odmora Cedevita je na krilima Krušlina napravila seriju 14-0 i otišla na 57:40. U posljednjih deset minuta ušlo se sa 63:55 za Cedevitu, no do kraja utakmice košarkaši Cedevite dodatno su povećali svoju prednost.

-Po meni, možda smo u jednom trenutku bili malo nervozni u drugoj četvrtini. Međutim, kad smo ušli u svlačionicu i kad smo smirili tenzije, inzistirali smo na nekim stvarima za koje smo znali da su Ciboni problematične, a onda je ipak do izražaja došla naša kvaliteta. Jako sam zadovoljan. Najviše zato što smo na jedan kvalitetan način zaključili taj neki dobar period koji je iza nas- rekao je trener Cedevite, Slaven Rimac nakon prvog osvojenog trofeja na trenerskoj klupi kluba s Velesajma.

Najkorisnijim igračem Final Eight turnira proglašen je Cedevitin Filip Krušlin, koji je u finalu upisao 21 poen.

-Ovo je jako lijepa pobjeda. Svaki trofej je lijep i dobar, pogotovo za nas igrače i za klub. Drago mi je zbog svih dečki da smo danas osvojili ovaj trofej- kazao je Krušlin uz kojeg su dvocifren učinak od 13 poena imali Karlo Žganec i Toni Katić.

U redovima Cibone najbolji su bili Damir Markota sa 16 poena te Roko Rogić s 14.