Cedevita sredila Mornar i osigurala „dvicu“ uoči doigravanja

U 22. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Mornar 94:80. Momčad Slavena Rimca tako je osigurala drugo mjesto uoči doigravanja i u polufinalnoj seriji imat će prednost domaćeg terena. Protivnik Cedevite bit će Budućnost VOLI ili Partizan (da bi Budućnost zadržala treće mjesto treba joj ili poraz Partizana kod FMP-a ili njezina domaća pobjeda protiv Cibone).

Cedevita je prvu četvrtinu završila s vodstvom 26:20, a na poluvremenu je rezultat bio 44:37. Po povratku s velikog odmora Zagrepčani su nastavili kontrolirati utakmicu, u zadnjih 10 minuta ušli su s prednošću 72:59 i to vodstvo zadržali su do kraja.

-Uvijek se ide iz utakmice u utakmicu, tako da mislim da smo svojim igrama zaslužili drugo mjesto. Današnja utakmica kao utakmica je sa psihološke strane bila jako zahtjevna za igrati jer praktički već svi razmišljamo o onome što će se dogoditi idući tjedan, a to je polufinalna serija. Mentalno nam je nedostajala čvrstina da izađemo i odradimo sve stvari koje smo zacrtali, no na kraju smo pobijedili i mislim da je to jedino bitno. Sad se okrećemo onome što nas očekuje u polufinalu- rekao je trener Cedevite Slaven Rimac.

U dresu pobjednika Jacob Pullen upisao je 21 poen i četiri asistencije, Elgin Cook ubilježio je 18 poena i pet skokova, Justin Cobbs 17 poena i četiri asistencije, a Filip Krušlin 15 poena, četiri skoka i šest asistencija. Na strani gostiju 13 poena i tri asistencije upisao je Daishon Amir Knight, a 10 poena i četiri skoka Landing Sane.