Cedevita Junior prvi polufinalist Kupa Krešimira Ćosića

Gradskog suparnika, Bosco Vitamini su svladali s 97-87
Bosco i Cedevita junior sastali se u ?etvrtfinalu Kupa Krešimir ?osi? Matija Habljak/PIXSELL

Košarkaši Cedevite Junior kao prvi su se plasirali u polufinale Hrvatskog kupa svladavši u Zagrebu Bosco s 97-87. Cedevita je prilično lako stigla do polufinala, a gradski suparnik se dobro držao sve do treće četvrtine, koju su izgubili s 31-15 i otišli u preveliki rezultatski minus.

-Prava kup utakmica u kojoj se svašta može desiti. Ekipa Bosca je bila jako motivirana i imali su dobru energiju, dok smo mi ušli malo opušteno, možda pod dojmom nekih njihovih posljednjih rezultata. Napad nam nije bio problem, no primili smo puno poena što inače nije slučaj. Čestitao bih svojim dečkima, pogotovo na drugom poluvremenu kad smo bili koncentriraniji. Boscu dalje želim puno sreće. Mi smo zadovoljni pobjedom, ušli smo u Final Four, što je i bio i cilj i jedva čekamo protivnika u polufinalu- kazao je Damir Mulaomerović.

Kod Cedevite najbolji Renato Serdarušić (18, 5 skokova, 4 asista), Kruno Simon (17, po 7 skokova i asista) i Đorđe Topolović (14,9 skokova) , a kod Bosca Luka Krajinović (14, 5 skokova), Ante Krapić (14, 4 skoka) i Mladen Primorac (13, 6 skokova).

Danas još igraju Šibenka i Furnir, a sutra Kvarner 2010 – Dinamo i Cibona – Zadar.