Cedevita Junior izborila Final Four Kupa

Svoj nastup na Final Fouru ranije je osigurala Cibona
Zagreb: 6. kolo HT Premijer lige, Cibona – Cedevita Junior Luka Stanzl/PIXSELL

Košarkaši Cedevite Junior izborili su plasman na završni Final Four Kupa Krešimir Ćosić nakon što su na gostovanju pobijedili Ribola Kaštela s 89-77.

Nakon prve, izjednačene četvrtine, gosti su u drugom dijelu zaigrali bolje i na poluvrijeme su otišli s devet koševa razlike (51-42). U trećoj četvrtini Cedevita Junior povećala prednost na +16 što je u zadnjoj dionici rutinski obranila.

Goste su do pobjede predvodili Rok Radović s 27 koševa i sedam skokova, Goran Filipović sa 17 koševa, te Filip Bundović s 10 koševa i sedam skokova. U momčadi Ribola Kaštela najefikasniji su bili Josip Vidović sa 16, Ivan Svalina s 14, te Mario Krešić s 12 koševa.

Svoj nastup na Final Fouru ranije je osigurala Cibona pobijedivši Furnir. U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju se Split i Gorica, te Zadar i Zabok.