Slab ulazak u novu sezonu

Čakarić spasio bod Gorice u Karlovcu; Ceković i Laljek kombinirano “utrpali” 18 komada

Nakon dva kola na kontu goričkih rukometaša samo je jedan bod, a tek sada predstoje dvije najteže utakmice protiv Zagreba i Sesveta
DSC_9466

S velikim optimizmom rukometaši Gorice ušli su u novu sezonu. Nažalost, igre na parketu nisu opravdala taj optimizam, jer nakon dva kola na kontu je samo jedan bod, a tek sada predstoje dvije najteže utakmice protiv Zagreba i Sesveta.

Upravo prošlotjedni susret protiv Varaždina 1930 i Karlovca bili su idealna prilika za uzimanje bodova i dodatno uigravanje. Nažalost, nešto je pošlo po zlu i Goričani su još uvijek bez pobjede, no barem s jednim bodom na kontu, kojeg su doslovno iščupali u posljednjim sekundama utakmice u Karlovcu koja je završila 28:28. Prema prikazanome, najrealnije.

Gorički rukometaši bolje su ušli u utakmicu te zarana stekli +4 (10:6), no Karlovčani su do odlaska na odmor zaostatak pretvorili u plus, jer serijom 9:4 na odmor su otišli s minimalnom prednošću (15:14). U nastavku susreta ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, koje nije bilo veće od +2.

Minutu i pol prije kraja, Karlovac je poveo 28:27. Gorica je nakon toga ostala bez igrača, jer je Zvonimir Turkalj dobio crveni karton. No, to ih nije zaustavilo. U posljednjim trenucima utakmice Ceković je ukrao jednu loptu i bacio je u kontru Juri Čakariću koji je pogodio za konačnih 28:28.

-Nisam zadovoljan, pripremali smo se dobro i vjerovali smo da možemo uzeti dva boda. Opet nam je kao i protiv Varaždina falilo koncentracije kod šuta. Ova liga čini se bit će jača nego u prošloj godini, nadam se da ćemo biti pri vrhu i boriti se za treće mjesto jer stvarno dobro radimo, kvalitetu imamo- kazao je trener Ivan Dragić.

Mateo Kajba bio je odličan na golu Karlovčana s 13 obrana. Leon Hrvojević je čak 13 pogodaka za domaćina. Kod Gorice 10 pogodaka Hrvoje Cekovića i osam Ivana Laljeka.