Niz ide dalje

Budimir “trpa” i dalje, s dva gola odveo Osasunu do nove pobjede

Ante Budimir opet je bio junak svoje Osasune koja je na domaćem terenu pobijedila Cadiz 2-0
Zagreb: Susret Hrvatske i Armenije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir opet je bio junak svoje Osasune koja je na domaćem terenu pobijedila Cadiz 2-0 u ogledu 25. kola španjolske La Lige.

Oba pogotka na utakmici postignuta su u drugom poluvremena i oba je dao Budimir. U 63. minuti je precizno naciljao s glavom za 1-0 svoje momčadi, dok je u 91. minuti zabio nakon domaćeg kontranapada. Precizno ga je uposlio Jesus Areso, a Budimir je bio miran i precizan u završnici akcije.

-Utakmicu smo odigrali jako dobro i u obrani i u napadu. Pobijedili smo u dvije utakmice zaredom i tu ne smijemo stati- izjavio je 32-godišnji Budimir za televiziju Movistar nakon što je proglašen igračem susreta.

S nova dva gola Budimir je došao do 13. prvenstvenog gola ove sezone u La Ligi. Na ljestvici strijelaca je s Alavarom Moratom iz Atletica izjednačen na četvrtom mjestu.