Bravo majstore

Paško Božić brončani u Parizu

paško božić Željko Hladika/PIXSELL

Teškaš splitskog Taekwondo kluba Marjan Paško Božić osvojio je brončano odličje na Grand Prixu u Parizu nastavivši tako niz velikih uspjeha ovog kluba nakon medalja na europskom juniorskom, svjetskom kadetskom i seniorskom Grand Prixu u posljednjih desetak dana.

Medalja na Grand Prixu u ovom sportu šlag je na torti jer pravo nastupa tim turnirima imaju po 32 najbolja sportaša po svakoj olimpijskoj kategoriji uz napomenu da smiju sudjelovati najviše po dvojica iz jedne države.

Paško Božić, aktualni brončani sa svjetskog i europskog prvenstva na otvaranju natjecanja pobijedio je Kineza Mingkuana Menga s 2-0 po rundama, u osmini finala bio je bolji od Emrea Ateslija iz Turske s novih 2-0 da bi u četvrtfinalu preko Brazilca Siqueire stigao do odličja. U polufinalu je u iscrpljujućem i neizvjesnom meču bolji bio svjetski broj 1 i kasniji pobjednik turnira Bjelokošćanin Cheick Sallah Cisse koji je slavio s tijesnih 2-1 u rundama, odnosno 5-4 u posljednjoj, odlučujućoj rundi.