Borna Kapusta junak Ciboninog trijumfa

Kapusta je sjajno odigrao finalni dvoboj u kojemu je s 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova predvodio svoju momčad do trofeja
Košarkaši Cibone obranili naslov pobjednika Kupa “Krešimir Ćosić” pobjedom nad Cedevitom Junior 66:86 Igor Soban/PIXSELL

Razigravač Cibone Borna Kapusta očekivano je proglašen za najboljeg igrača završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića koji je ovoga tjedna odigran u KC Dražen Petrović u Zagrebu. Kapusta je sjajno odigrao finalni dvoboj u kojemu je s 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova predvodio svoju momčad do 86-66 pobjede protiv Cedevite Junior.

-Dogovorili smo se kako moramo u utakmicu ući maksimalno ozbiljno i koncentrirano. To smo i napravili, napravili smo razliku od 10-15 razlike. Nakon što su se oni približili pogodili smo nekoliko dalekometnih šutova i osigurali pobjedu- rekao je Kapusta za Sportsku televiziju po završetku dvoboja.

-No, nema previše vremena za slavlje, već sutra je okupljanje reprezentacije. Moramo se što bolje spremiti za utakmice protiv Švicarske i Austrije- dodao je Kapusta.

Igor Soban/PIXSELL

Ovaj Kup je i prvi trofej u trenerskoj karijeri za Josipa Sesara.

-Odigrali smo vrlo kvalitetnu utakmicu, momci su bili koncentrirani od prve do zadnje minute. Sjajne role u defenzivnom smislu su imali Bundović, Ljubičić i Aranitović koji su zaustavili Krunu Simona, a Kapusta je maestralno odigrao čitav turnir. Naznake ‘lomljenja’ utakmice su bile vidljive već kod naše serije 19-0 u drugoj četvrtini, a u poluvremenu sam rekao momcima kako je bitno izdržati treću četvrtinu i zadržati 10-ak koševa razlike. Finala se dobijaju dobrom obranom, mi smo dobro izdržali u defenzivnom smislu i kad dobivaš samopouzdanje u obrani onda se i u napadu otvori- rezimirao je finalni dvoboj Sesar.

Trener Cedevite Junior Damir Mulaomerović drugu je godinu zaredom izgubio finale, lani je u Rijeci Cedevita Junior pod njegovim vodstvom također izgubila od Cibone sa 67-65.

-Cibona je bila bolja. Naši visoki igrači nisu ispunili ono što smo trebali, stalno smo u tom segmentu ‘plivali’, trošili se u vraćanju. Vidjelo se i da su Simon i Marčinković umorni od jučerašnje utakmice… Ja svojim igračima nemam što zamjeriti. Presudila je inspiracija Kapuste i njihove unutrašnje linije Bundovića i Ljubičića. Svaki put kad bismo uhvatili priključak primili bismo neki glupi koš. Znali smo da ako ne budemo energetski na razini – bit će teško- rekao je Mulaomerović.