Bojan Bogdanović ostvario svoj najbolji učinak ove sezone

Bogdanović je za 35 minuta na terenu upisao 33 ubačaja, međutim nedovoljno za pobjedu Utah Jazza protiv Washington Wizardsa
bojan bogdanović Davor Javorović/PIXSELL

Iako je hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović ostvario svoj najbolji učinak ove sezone s 33 ubačaja, momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi Utah Jazz iznenađujuće je izgubila na svom terenu od Washington Wizardsa sa 121-125 prekinuvši tako niz od 24 uzastopna uspjeha na svom terenu.

Bogdanović je na terenu proveo 35:36 minuta uz šut 4-9 za dva, 6-9 za tricu te 7-8 s linije slobodnih bacanja uz pet skokova i jednu asistenciju.

Poraz Utaha iskoristili su Phoenix Sunsi koji su im se sigurnom 126-120 pobjedom protiv ove sezone slabašnih Houston Rocketsa primaknuli na samo jednu i pol utakmicu zaostatka. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u novu je pobjedu svoje momčadi ugradio devet koševa (šut za dva 1-5, trica 2-3, slobodna bacanja 1-2) uz pet skokova i jednu osvojenu loptu za 17:51 minutu provedenu u igri.

Priliku u uvjerljivoj 120-97 pobjedi San Antonio Spursa na gostovanju kod Orlando Magica dobio je i Luka Šamanić koji je za 7:45 minuta provedenih u igri ubacio sedam koševa (šut za dva 2-3, trica 1-1, slobodna bacanja 0-1).