Blijedom Dinamu bod u Koprivnici

Dinamo je poveo u otvaranju susreta preko Josipa Drmića, a na 1-1 poravnao je Nikola Jambor
Slaven Belupo i Dinamo sastali se u 20. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Slaven Belupo i Dinamo u susretu 20. kola u Koprivnici su odigrali 1-1. Dinamo je poveo u otvaranju susreta preko Josipa Drmića (3), a na 1-1 poravnao je Nikola Jambor (32).

Susret u Koprivnici odigran je po jakom vjetru i hladnom vremenu koje je uvelike otežavalo kombinatoriku pa nije gledatelji nisu mogli uživati u kvalitetnom nogometu. Ipak, samo otvaranje bilo je obećavajuće. Drmić i Bočkaj odlično su odigrali dvostruko proigravanje na lijevom krilu, a švicarski je napadač preciznim udarcem s 15-ak metara pogodio suprotni kut.

Usprkos tome što su igrači protiv vjetra, domaći su uspjeli poravnati u prvom poluvremenu. Manaj je uspio osvojiti jednu loptu u skoku na rubu kaznenog prostora, ona je došla do Crnca koji se znalački zagradio i sve pripremio za udarac Jambora koji je kroz šumu nogu pogodio donji lijevi kut Livakovićeva gola.

U drugom poluvremenu Slaven je imao pomoć vjetra kojega je koristio za brze protunapade, no u završnicama akcija domaćih nije bilo preciznosti. S druge strane, Dinamo nije stvorio niti jednu smislenu akciju, no centimetri su ga dijelili da ipak stigne do pogotka. U 75. minuti Emreli je prošao po desnoj strani i poslao lošu prizemnu loptu na peterac. No, tamo je kapetan domaćih Božić reagirao izrazito nespretno i neometan, umjesto da izbije loptu, pogodio gredu vlastitog gola.