Bez pobjednika u susretu Intera i Lokomotive

Susret između susjeda na ljestvici, petoplasiranog Intera i šestoplasirane Lokomotive odigran u Zaprešiću nije donio pobjednika. Završilo je 1:1, čime su oba kluba nastavila rezultatski uspješan niz. Inter je u posljednjih šest susreta osvojio 12 bodova, dok je u istom periodu Lokomotiva uknjižila njih deset. Lokomotiva je povela u 53. pogotkom kapetana Ivana Šunjića, dok je izjednačenje Interu u 58. iz kaznenog udarca donio Tomislav Mazalović.

Bili su Lokosi bliže pobjedi u Zaprešiću. Prvi dio nisu igrači trenera Marija Tokića odigrali na toj razini, dominantniji je bio Inter, no u drugih 45. minuta dogodila se velika promjena te su igrači Lokomotive zagospodarili terenom. Oslobodili su se Šunjić i Majer čime su gosti zagospodarili sredinom terena, dok su oni od kojih se očekivalo da povuku kod Intera danas bili nešto rezerviraniji.

-U jednoj dosta dobroj utakmici s dosta tempa i duela, gdje ni jedna ekipa nije željela izgubiti, mi smo bili ti koji smo stvorili više šansi i koji smo vodili. Mislim da smo na kraju izgubili dva boda- prokomentirao je utakmicu trener Lokomotive Mario Tokić.

Njegov kolega s kojim se srdačno pozdravio prije i nakon utakmice, Samir Toplak novinarima je nakon utakmice rekao sljedeće: „Očekivao sam ovakvu utakmicu. Prvo poluvrijeme smo dobro iskontrolirali, bili smo dobri i Lokomotivu smo limitirali na malo opasnih situacija. Bili smo tu bliže golu. U drugom poluvremenu, u jednom trenutku su nas izdominirali i tu smo visili. Kad nam tri igrača Tomislav Šarić, Ivan Blažević i Komnen Andrić budu ispod svog nivoa u napadačkim rješenjima onda imamo problema, a to se danas dogodilo. Na kraju moram biti zadovoljan, jer smo Lokomotivu ostavili iza nas“.