+3 protiv Crne Gore

Barakude krenule s pobjedom

Hrvatski vaterpolisti uspješni na startu olimpijskog turnira
Pariz: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Vaterpolo utakmica, grupa A, Hrvatska – Crna Gora Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska je pobjedom otvorila nastup na vaterpolskom turniru u Parizu. U prvom kolu A skupine, Barakude su zasluženo s 11-8 svladale Crnu Goru.

Hrvatski vaterpolisti odlično su otvorili susret, poveli su 2-0 i 3-1, a u posljednjim trenucima prve dionice je Jerko Marinić Kragić imao peterac za +3, no lopta mu je ispala. U drugoj dionici Crna Gora je zaigrala bolje, izjednačila je na 4-4, da bi se na odmor otišlo s 5:5. U trećoj četvrtini Barakude su stekle dva pogotka viška (8-6), da bi na otvaranju posljednje četvrtine s dva gola u nizu otišli na pokazat će se nedostižnih +4 (10-6).

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Loren Fatović s tri, te Luka Bukić, Rino Burić i Marko Žuvela s po dva gola.