Bad Blue Boysi slavljem Dinama protiv Rapida proslavili 35. rođendan

Dinamo napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini
Zagreb: Utakmica UEFA Europske lige, GNK Dinamo – Rapid Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 4. kola H skupine Europske lige Dinamo je na Maksimiru pred 7.800 gledatelja pobijedio Rapid s 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice. Dinamo je ovom pobjedom uzvratio austrijskom sastavu za poraz u Beču u prošlom kolu, ali i napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmüllnera, no Modri su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34). Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

Rapid je poveo već u osmoj minuti susreta, a pogodak je postigao Christoph Knasmüllner. No, radost gostiju kratko je trajala. Samo pet minuta kasnije Petković je izjednačio. Dinamo je okrenuo rezultat u 34. minuti. Bila je to fantastična akcija u tri poteza. Petković je majstorski proigrao Bartola Franjića koji je odmah odigrao u šesnaesterac, a loptu je primio Andrić zabivši za 2-1. Nekoliko trenutaka nakon Andrićevog gola, Bad Blue Boysi su obilježili 35. rođendan impresivnim transparentom.

Dinamo je pobjedu potvrdio u 83. minuti. Bulat je ubacio, a Šutalo glavom zabio za 3-1.