Azerbajdžan otkinuo Hrvatskoj dva boda

Susret u Bakuu između Azerbajdžana i Hrvatske završio je remijem, rezultatom 1:1
Azerbajdžan i Hrvatska susreli se u 5. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Nošeni pobjedom iz Slovačke, reprezentativci Hrvatske bili su apsolutni favoriti u današnjem susretu u Bakuu kod 109. reprezentacije svijeta, Azerbajdžana, kojeg su klupe vodi Nikola Jurčević. Ulogu favorita naša izabrana vrsta nažalost nije uspjela potvrditi i na terenu, te je domaćin stigao do prvog boda u ovim kvalifikacijama odigravši 1:1.

Mogli su Vatreni riješiti sve dvojbe oko pobjednika u prvih dvadesetak minuta u kojima je Balajev zaustavio niz teških udaraca naših igrača.  Naši su reprezentativci imali vodstvo od 11. minute kada je kazneni udarac u pogodak pretvorio Luka Modrić, koji se među strijelce upisao na svoj 34. rođendan.

Kako to već biva u nogometu, kazna za propuštene prilike stigla je u 72. minuti kada se Khalilzade prošetao kroz našu obranu i zabio za 1:1.